03.10.18

Відкриття нового навчального року у системі профспілкової освіти в УМЦ Федерації профспілок Житомирської області

профспілкове навчання

Відкриття нового навчального року у системі профосвіти
02 жовтня 2018 року в учбово-методичному центрі Федерації профспілок Житомирської області відбулось урочисте відкриття нового навчального року у системі профспілкової освіти
Участь у заході взяли голови обласних комітетів профспілок, профактив області, представники Молодіжної ради ФПО, а також соціальні партнери профспілок в області. Привітав учасників заходу та надав методичні рекомендації щодо основних напрямів профспілкового навчання заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп`ятий.

У вітальному слові Голова ФПО Неля Паламарчук наголосила на фундаментальній важливості підготовки профспілкових кадрів як запоруки успішного відстоювання інтересів людини праці, конструктивності соціального діалогу.

Зі статистикою по рівню заробітної плати в області, стану заборгованості з її виплати, про проблеми і виклики державної політики в галузі соціального забезпечення населення, пов’язані з децентралізацією та масовою еміграцією, доповіла присутнім Світлана Бойм, заступник директора - начальник управління праці, зайнятості населення, сімейної політики та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської обласної державної адміністрації. Зокрема, вона наголосила на тому, що легалізація праці та зарплати є важливим викликом і на державному рівні, і на обласному. Так, за 8 місяців поточного року завдяки перевіркам повноважних структур легалізована праця майже 4 тисяч осіб. Проте, близько 300 тисяч осіб працездатного віку в області працюють нелегально, в торгівлі та громадському харчуванні, це близько чверті працюючих, тому це проблема, яку потрібно вирішувати разом з профспілкам.

Щодо динаміки ринку праці, який зазнав великих змін в області виступив перед присутніми виступив Віктор Зубрицький, заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості. Навантаження на 1 робоче місце зменшилося вдвічі і становить тепер 3 особи, раніше це було 5-6 осіб. Це говорить про відтік кваліфікованих кадрів, особливо робітничих професій, в тому числі за кордон. Така ситуація змушує бізнес піднімати рівень заробітної плати найманих працівників. Наразі йдуть і великі скорочення у бюджетній сфері: до обласної служби зайнятості надійшли повідомлення про масові вивільнення 10,1 тисяч осіб.

Юрій Гамкредідзе, виконавчий директор об’єднання організацій роботодавців області, говорив про необхідність захисту роботодавців, його підтримку і з боку держави, і з боку профспілок, адже виробництво в державі і в області скорочується, багато чого закуповується за кордоном. Навіть те, що могли би виробляти самі. Є необхідність розуміння того, що основою розвитку держави є економіка. Держава має створювати сприятливий клімат для розвитку підприємництва.

Про явище професійного вигорання, в тому числі пов’язаного зі складною соціально-економічною ситуацією в країні, попередила учасників заходу Світлана Максимець, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Житомирського державного університету імені І.Франка. Емоційне вигорання – серйозна загроза здоров’ю, визначена у міжнародному класифікаторі хвороб. Будучи практичним психологом, Світлана Максимець надала дієві поради для збереження власного ресурсного стану.

Щодо змін у пенсійному законодавстві доповіла присутнім Лариса Бабич, начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Вона зазначила про те, що наразі йде оптимізація органів Пенсійного Фонду в області, так, вводяться дистанційні робочі місця для операторів ПФУ, які дозволять жителям окремих територіальних громад отримувати пенсійне обслуговування без необхідності звертатися до крупніших підрозділів у районах. З жовтня 2017 року необхідний пенсійний стаж для жінок становить 30 років, а для чоловіків – 35. Молода людина вже сьогодні має дбати про своє пенсійне забезпечення. Телефон «гарячої лінії» з питань пенсій в області 24-07-15.

Основною соціальною цінністю держави є людина – нагадав профспілковим лідерам та соціальним партнерам положення статті 3 Конституції України Євген Драп`ятий, говорячи про найважливіші напрями профспілкового навчання. Знання законодавства – дієвий інструмент захисту інтересів людини праці, профспілки на всіх рівнях повинні вміло використовувати його. Але знання документів ще не є запорукою належних результатів діяльності: фундаментальним є вміння організовувати людей. І цьому теж треба вчити профспілковий актив. Методичні рекомендації, розроблені ФПУ будуть надіслані до членських організацій.

Проект «Школи профспілкового лідера» представив директор Учбово-методичного центру Федерації профспілок Житомирської області Микола Костюченко. Основний акцент планується на роботі в районах, де навчання профспілкового активу буде більш масовим, а відтак – більш ефективним. Перший такий виїзд планується у жовтні поточного року. Було представлено також річний план навчання профспілкового активу, який може коригуватися з врахуванням побажань та потреб галузевих профспілок.
Федерація профспілок Житомирської області
За матеріалами www.fpsu.org.ua