19.04.17

ДО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ: ЧЕРГОВА ДИСКУСІЯ У МЕЖАХ КОНСУЛЬТАЦІЙНО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ, ЗАЙНЯТОСТІ ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛОК ХАРКІВЩИНИ

профсоюз обучение
До Дня охорони праці: чергова дискусія у межах Консультаційно-інформаційної платформи з питань праці, зайнятості та охорони праці для членів профспілок Харківщини
Продовжується робота Консультаційно-інформаційної платформи з питань праці, зайнятості та охорони праці для членів профспілок Харківщини - спільного проекту Об’єднання профспілок Харківської області, відділення НСПП в Харківській області, Головного управління Держпраці у Харківській області, Харківського обласного центру зайнятості і Харківського соціально-економічного інституту. У межах заходів з нагоди Дня охорони праці в Харківському соціально-економічному інституті 19 квітня 2017 року на тематичній годині Платформи відбулася ДИСКУСІЯ за темою «АТЕСТАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ І ЇЇ ВПЛИВ НА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ РОБІТНИКІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У ВАЖКИХ ТА ШКІДЛИВИХ УМОВАХ ПРАЦІ».
В Дискусії взяли участь заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Геннадійович Волков, начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області Гончарова Юлія Євгенівна, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Харківській області Лайков Сергій Миколайович, заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Толстих Анатолій Іванович; заступник начальника управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Глухов Сергій Миколайович, керівник секретаріату Спільного представницького органу роботодавців Харківської області, виконавчий директор Об’єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» Григор’єв Василь Васильович, представники Науково-дослідного інституту профілактичної медицини, Науково-дослідного інституту гігієни праці та професійних захворювань Харківського національного медичного університету, ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України», ТОВ «Центр сертифікації «ТИСК ПЛЮС», ТОВ «Центр охорони праці «Новатор-сервіс», провідні спеціалісти ОПХО, ГУ Держпраці у Харківській області, відділення НСПП у Харківській області; представники обласних галузевих профспілкових організацій: працівників енергетики та ЕТП України, автомобільного та сільськогосподарського машинобудування, космічного та загального машинобудування, лісового господарства, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, працівників державних установ, соціальної сфери, охорони здоров’я, Національної Академії наук України; представники профкомів провідних підприємств і організацій Харківщини: ДП завод «Електроважмаш», ПАТ «Завод Південкабель», ДП «Завод ім. Малишева», ПАТ ХМЗ «Світло Шахтаря», ДНВП «Об’єднання Комунар», ННЦ ХФТІ, УкрНДІгаз, КСП «Харківміськліфт», Харківського РСП Украерорух, ПРАТ «Харків-Авто», Чугуєво-Бабчанський лісний коледж; науковці, викладачі, члени лекторської групи факультету підвищення кваліфікації профспілкових кадрів Харківського соціально-економічного інституту. 

У форматі консультаційно-інформаційної ПЛАТФОРМИ представники профспілкових організацій Харківщини задавали свої питання та отримували відповіді і коментарі від досвідчених професіоналів ОПХО, ГУ Держпраці у Харківській області, Департаменту соцзахисту населення Харківської облдержадміністрації, відділення НСПП у Харківській області, Харківського обласного центру зайнятості. Відбулось конструктивне обговорення питань щодо атестації робочих місць за умовами праці і її впливу на соціальний захист робітників, які працюють у важких та шкідливих умовах праці. 

Проведення атестації є дуже важливим, тому що від результатів атестації залежить багато питань соціального захисту працівників, які зайняті в шкідливих та важких умовах праці. У разі відсутності підтвердження шкідливих умов праці за результатами атестації робочих місць працівники втрачають право на пільги та компенсації, передбачені чинним законодавством за роботу в таких умовах, у т. ч. право на доплати за умови праці, компенсації за шкідливі умови праці, додаткові відпустки, пільгову пенсію. 

Учасники заходу висловлювали свої думки та дискутували з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці, попередження та усунення порушень законодавства про безпеку та охорону праці на підприємствах м. Харкова та Харківської області у сучасних умовах. Представники профспілкових організацій отримали значну інформаційно-довідкову допомогу із питань дотримання та обмеження прав і гарантій працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці. 

Актуальність теми викликала гостру зацікавленість учасників дискусії. Присутні відмітили важливість дієвого контролю профспілок за дотриманням законодавства про працю, зайнятість, безпеку і охорону праці, вдосконалення взаємовідносин сторін соціального діалогу для здійснення ефективного вирішення питань у справі захисту людини праці. Були надані пропозиції щодо продовження подальшої спільної співпраці у форматі Консультаційно-інформаційної ПЛАТФОРМИ. 
Олена Шпурік, 
декан факультету підвищення кваліфікації профспілкових кадрів ХСЕІ